24 Mart 2017 Cuma

EVRİM TEORİSİNE KANIT

Hala evrim teorisine inanmayanları görüyorum. Olayı sadece 'maymundan gelmişmişiz kasdhjahdjaf' kafasıyla incelerseniz zaten baştan kaybedersiniz dostlar. Lütfen geniş bakalım. Sadece maymunlar değil etrafımızdaki her şey evrim sürecinde ve bunu sizlere bir kanıtla açıklamak zorundayım.

Pendik-Kadıköy hattı minibüslerini gözünüzün önüne getirin. Sene 2000 ve Deutz ile Magirus  minibüsler cirit atıyor. Sarı gibi ama sarı olmayan mavi gibi ama yeşile benzeyen dış cephe boyalarıyla kafaları karıştıran arabalar bunlar. Bir modelleri var hatta uçak gibi. Uçak diyince hızından bahsetmiyorum. Baya bildiğin burun kısmı havada kıç kısmı yere yakın bir model bu bahsettiğim. Şoför senden benden daha yüksekte gidiyor yani en arkadaki de olayı baya bir aşağıdan takip ediyor.


Konuyu fazla uzatmadan asıl bahsetmem gereken yere geliyorum. En ön koltuğa oturduğunuzu düşünün. Şoförün yanına yani. İneceğiniz yere gelirdiniz ve oturduğunuz koltuğun yanındaki kapıdan inmek istiyorsunuz ama şöyle bir ihtimal söz konusu. Ya ordaki kapıyı açmaya yarayan kulptan çekip kapıyı açarak ineceksiniz ya da şoför bey hazretleri 'birader o kapıdan inme bak otomatik kapıyı açtım sana ordan iniver' diyecek ve ordan inivereceksiniz. Ki genelde ordan iniveriyorum ben. Hiç kapıyı kendi eliyle açıp inen bir yolcu evladı görmedim bugüne kadar.

Arkadaşlar sene 2002 - 2004 arası o kapının kolunun kırılıp, kapı açma yerine tornavida sıkıştırıldığını gördüm. Bu bir "ineceksen yine in, ama tornavidayla uğraşırsın bizi ırgalamaz" mesajıydı adeta. Cesaret eden yolcular ya da kaptanın arkadaşı olan muavin vatandaşlar bu tornavidayla kapı açma işini eyleme döküp iniyorlardı o kapıdan. Tabi bu böyle devam edemezdi. Bi süre daha kopuk kulplu tornavida ile açılan kapılı dönem devam etti. (dönemin ismine bak)

Yıllar geçti, mevsimler değişti, Başbakanlar falan değişti hatta. Sonuç olarak geldiğimiz noktada yeni minibüslerimizde öndeki yolcu koltuğunun yanındaki kapıda artık açma kulpu yok. Bu tıpkı bizlerin kuyruk sokumuna sahip olmamız ama kuyruğumuzun olmaması gibi bir evrimsel sürecin sonucudur. Tabii maddenin evrimi canlının evriminden daha hızlı gerçekleşiyor ve güçsüz olan daha erken eleniyor. Doğal seçilime bir örnek olarak kapı kulpunun terk-i diyar etmesi beni derinden etkileyen bir detaydır. Sizlerle paylaşmaktan onur duyuyorum. İyi akşamlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EVRİM TEORİSİNE KANIT

Hala evrim teorisine inanmayanları görüyorum. Olayı sadece 'maymundan gelmişmişiz kasdhjahdjaf' kafasıyla incelerseniz zaten baştan ...